středa 16. ledna 2013

Diplomová práce_vizuální identita pro hudební skupinu B4

Tématem mé diplomové práce byla vizuální identita pro hudební skupinu B4. Tato formace se aktivně zabývá zvukovým experimentem a shromažďováním různorodých zvuků, které následně mixuje. Hudební skupina B4 úzce spolupracuje s divadelním projektem zvaným Handa Gote Research and Development, proto má blízko k  dramatickým představením. Členové vytvářejí své autorské nástroje, které jsou zhotoveny na principu recyklace. Kromě nich ještě sbírají starší modely hudebních nástrojů. Formace B4 spadá do těchto hudebních kategorií: psychedelické, krautrockové a noise.  
Vizuální koncepce hudební skupiny B4 byla záměrně vybrána pro příležitost grafických možností, uvolněnosti, propojení dvou různých kategorií (grafického designu s hudbou).
Výtvarná koncepce se skládá z návrhu loga, cd nosiče ve dvou provedeních (levnější a dražší podobě), dále také souhrnná výpravná publikace dokládající čtrnáctiletou existenci kapely. Spolu s ostatními prezentačními prvky jako jsou: plakáty, odznáčky, trička, magnety, razítka, pohlednice a podobně.
Všechny zmíněné prvky jsou zahrnuty v navrženém prodejním stánku pro kapelu B4. Tento stánek by měl být využíván pro propagační a prodejní funkci.
Dominantním výtvarným elementem vizuálního pojetí B4 se stal fenomén maska. Všechny masky byli vytvořeny přímo pro hudební uskupení B4. Rozličné podoby masek dali tvář všem částem propagačních předmětů. Tato forma tajuplného skrývání a odkrývání obličeje interpretů, rozehrává představivost a domýšlení všem svým fanouškům.­ 
Fotografie zachytila Adéla Leinweberová.

Tento grafický koncept byl vybrán na výstavu Graduation Projects. To je mezinárodní přehlídka diplomových prací. Porota vybrala 40 nejlepších projektů, které budou představeny v časopisech Typo a 2+3D a také na putovní výstavě v Berlíně. Oujé...

  



















úterý 8. ledna 2013

Ilustrace_Walzer fur niemand

Ilustrace k hořkosladkému textu písně Walzer fur niemand od zpěvačky Sofie Hunger.


Logo_Děti padesátých let


Společná práce s výtečným grafikem Filipem Krausem na logu pro dokumentární cyklus Děti padesátých let. Projekt popisuje osudy dětí politických vězňů v 50. letech. Tedy v dobách totality i normalizace. Filmy zasahují svými příběhy až do současnosti. Soubor dokumentů vytvořili studenti Famu.



Projekt_kabelka s námětem boj

Projekt dvou navržených typů batohů a jedné kabelky spojuje stejné téma boj.
Tyto modely mají parafrázovat a parodovat různé druhy zbraní.





 

Koncept_samolepky pro časopis Revolver Revue

Koncept samolepek pro časopis Revolver Revue, který má jako motto: časopis kulturní sebeobrany.
Z tohoto hesla vychází grafické pojetí skládající se ze dvou překřížených peříček.







Autorské písmo_Kulhavý

Studentská práce, tedy autorská abeceda, která vycházela z pár nalezených liter na náhrobku na hřbitově. Náhrobek nesl jméno Kulhavý. Po této osobnosti je i pojmenované písmo. Samotný nápis se sňal pomocí techniky frotáž. Font Kulhavý se skládá z celé škály verzálek a kompletní řady číslic. Lze jej zařadit do skupiny lineárních bezserifových konstruovaných písem. Font Kulhavý by měl uplatnění jako titulkové písmo.
Návrh na filmový plakát s použitím písma Kulhavý.




 






Objekty_nafukovadla s tématem spánek

Námětem těchto objektů byl fenomén spánek. Tyto tři nafukovací objekty byli navrženy jako možnost lehkého a lehce rozložitelného nábytku do interiéru. Na plášť objektů byl využit nový inovativní plastový materiál, který měl smršťovací schopnost po prošítí strojem. Tím pádem nepropouštěl tolik vzduchu ven. Tyto modely představují jen prototypy a proto je vzduch průběžně stále dodáván pumpičkami. Jeden z typů objektu také využíval specíálního nekonečného zipu, ten umožnil se dostávat snadno dovnitř a třeba tam i nechávat běžné předměty jako například noviny či krabičku cigaret. Jako dekor se osvědčily motivy květin z plotrové fólie a také systémově seřazené cvočky zobrazující rozličné vzory. Fotografie znamenitě zachytila a graficky pojala absolventka Institutu tvůrčí fotografie v Opavě Michaela Pospíšilová-Králová.











pondělí 7. ledna 2013

Koncepce_grafického řešení lehce sportovního dresu

Tématem bylo vytvoření dresu a jeho grafického ztvárnění. S velkým zřetelem na vytvoření písmového řešení na sportovních účastnících. Koncepce tohoto systému vychází z jednoduchého grafického schematu, který dovolí po proděravění jakéhokoliv oděvu široké možnosti změn. Hlavním hrdinou je v tomto případě městský amatérský sportovní nadšenec nějakého nepříliš kontaktního sportu. Skvělé fotografie jsou od bývalých studentek z Famu Adély Leinweberové a Kateřiny Zahradníčkové.